Stella McCartney

23. ledna 2011 v 18:39 | Gabriela |  Fashion industry
stella
Stella Nina McCartney se narodila 13. září 1971 V Londýně. Jejími rodiči jsou známý člen kapely The Beatles Paul McCartney a bojovnice za práva zvířat Linda McCartney. Stella spolu s rodiči a dvěma sourozenci procestovala svět, první náznaky jejího rostoucího zájmu o módu a design se projevily už ve dvanácti letech.


Na počátku devadesátých let studovala design a umění a její první prezentační kolekce v roce 1995 byla předváděna modelkami Naomi Campbell a Kate Moss. Show měla obrovský úspěch a celá kolekce byla prodána v butiku s londýnskou módou v Tokiu.

Stella McCartney je přísná vegetariánka. Podporuje PETA a v jejích kolekcích nenajdete modely z kožešin ani kůže. Spolu s otcem aktivně protestuje nejen proti návrhářům, kteří tyto materiály propagují, ale i proti těm, co je kupují a nosí.

V roce 2000 získala cenu magazínu Vogue Návrhář roku, následně ji věnovala památce své zesnulé matky. Téhož roku navrhla svatební šaty Madonně, která se vdávala za Guye Ritchieho.
Roku 2007 uvedla na trh 100% přírodní řadu tělových kosmetických produktů značky Care. Stella je od roku 2003 vdaná za Alasdhaira Willise, se kterým má tři děti.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama